TEMA 1 - medarbejdere – Københavns Universitet

Videresend til en ven Resize Print Bookmark and Share

Sund Aldring > Medarbejdere > Tema 1

Medarbejdere i Sundhedsfremmende innovationer

Oversigt over medarbejdere i Center for Sund Aldrings tema 1, sundhedsfremmende innovationer. De to teamledere er Karsten Vrangbæk og Astrid Jespersen.

Medarbejdere i Maria Kristiansens forskergruppe
Allan Krasnik, Professor, alk@sund.ku.dk, tel: +45 35327971
Abirami Srivarathan, PhD Studerende, absr@sund.ku.dk
Anne Sophie Bech Mikkelsen, Forskningsassistent, anmi@sund.ku.dk
Christian Elling Scheele, Postdoc, chsc@sund.ku.dk, tel: +45 3532 3796
Janne Sørensen, Senior Advisor, jans@sund.ku.dk, tel: +45 3532 7288
Karsten Vrangbæk, Professor, kavr@sund.ku.dk, tel: +45 3532 7329
Malene Bødker, PhD Studerende, malb@sund.ku.dk, tel: +45 3533 2050
Margit Kriegbaum, Postdoc, makr@sund.ku.dk, tel: +45 3533 7326
Maria Kristiansen, Associate Professor, makk@sund.ku.dk, tel: +45 3533 4805
Louise Lohmann Faber, Videnskabelig assistent, louisefaber@gmail.com

Medarbejdere i Astrid Jespersens forskergruppe 
Anders Møller, PhD Studerende, rcf246@hum.ku.dk
Aske Juul Lassen, Postdoc, ajlas@hum.ku.dk
Astrid Pernille Jespersen, Lektor, apj@hum.ku.dk
Cammilla Bundgård Toft, Videnskabelig assistent , zdn482@hum.ku.dk
Clara Kirk Werner, Studentermedhjælp, rkv565@alumni.ku.dk
Josefine Laura Loop, Studentermedhjælp, jlaura@hum.ku.dk
Julie Rosenkvist Nissen, Studentermedhjælp, hbl232@alumni.ku.dk
Kamilla Pernille Johansen Nørtoft, Post doc, zfk889@hum.ku.dk
Mads Christoffersen, kommunikationsmedarbejder/forskningssupport, xml234@hum.ku.dk
Marie Haulund Otto, PhD Studerende, (Tilknyttet calm.ku.dk)
Nanette Bjerring Founier, PhD Studerende, nbf@connec.dk
Nanna Hilm, PhD Studerende, kft371@hum.ku.dk
Sara Marie Ertner, Postdoc, marie.ertner@gmail.com
Signe Skjoldborg, PhD Studerende (Tilknyttet calm.ku.dk)
Tenna Jensen, Lektor, tennaje@hum.ku.dk (Tilknyttet calm.ku.dk)
Tiago Moreira, Gæsteprofessor, tiago.moreira@dumham.ac.uk

Medarbejdere i Nete Schwennesens forskergruppe
Anja Steinmejer, Videnskabelig assistent, anja.steinmejer@anthro.ku.dk
Bodil Hedegaard Ludvigsen, Gæsteforsker, bodil.ludvigsen@anthro.ku.dk
Elana Buch, Gæsteprofessor, elana-buch@uiowa.edu
Loa Kristine Teglgaard Christensen, Ph.d.-studerende, loa.kristine.t.christensen@anthro.ku.dk
Mikka Nielsen, Postdoc, mikka.nielsen@anthro.ku.dk
Nanna Hauge Kristensen, Videnskabelig assistent, nanna.hauge.kristensen@anthro.ku.dk
Nete Schwennesen, Postdoc, ns@anthro.ku.dk
Simon Meggers Matthiesen, Videnskabelig assistent, sima@anthro.ku.dk
Susan Reynolds Whyte, Professor, susan.reynolds.whyte@anthro.ku.dk